JAK WYBAĆ LAMPY DO POKOJU DZIECKA?

Pokój dziecka rządzi się własnymi prawami, ale oczywiście to my rodzice musimy wybrać odpowiednie meble, zabawki i najważniejsze oświetlenie. Pokój naszej pociechy ładny wygodny, ale najważniejsze musi być funkcjonalny i bezpieczny. Dzięki temu ten sam pokój będzie mógł być przytulną sypialnią, salą zabaw, miejscem nauki oraz odpoczynku.

Musimy pamiętać, że noworodek nie potrzebuje jeszcze strefy zabaw, ale ważna jest strefa pielęgnacyjna. To właśnie w tej strefie będziemy w nocy częstym bywalcem, aby maluszkowi zmienić pieluszkę albo nakarmić. Światło w pokoju dziecięcym ma bardzo duże znaczenie, dlatego trzeba pamiętać, aby unikać surowego oświetlenia. Surowe światło może nadmiernie stymulować wrażliwe oczy maluszka lub je uszkodzić. Miękkie oświetlenie minimalizuje kontrast światła i ciemności oraz pozwala odpocząć oczom dziecka. Unikaj więc odsłoniętych żarówek i halogenów, wybierz zacienione oprawy i rozproszone światło. Ponadto zainstalowanie ściemniacza jest genialnym rozwiązaniem w pokoju dziecka, gdyż pomaga stworzyć różne atmosfery do pielęgnacji, karmienia, spania czy zabawy. Musimy też dopasować pokój do naszego maluszka. Oświetlenie do pokoju dziewczynki będzie się różniło oświetleniem do pokoju chłopca. Oczywiście jest tu mowa o kolorystyce. Dziewczynkom przeważnie kupujemy pastele i róże, a chłopcom zaś błękitne, niebieskie, stonowane lampy.

LAMPY SUFITOWE/PLAFONY/LISTWY

-plafon cloud blue

-plafon gray stars

-lampa alicja pink 5pł

 

LAMPY WISZĄCE

-lampa wisząca pink & mint stars

-lampa wisząca wire kolor 5pł

-lampa wisząca chmurki

-lampa wisząca myszka miki

 

ŻYRANDOLE

-żyrandol dla dzieci różowe marzenie 5pł

-zefir zwis 3x40we27 biały

-żyrandol minerwa abażur 5

 

LAMPY NOCNE

-lampka nocna lasota nr 2329

-lampka nocna chmurki

-lampka nocna pink stars

-jednorożec pufi

Podstawą tego rodzaju oświetlenia jest opracowanie podstawowego schematu, który jest odpowiedni dla maluszków i nadal będzie atrakcyjny dla starszych dzieci -możemy nazwać to „miejscem na rozwój”

Dzieci szybko rosną i zmieniają się upodobania naszych pociech oraz potrzeby.

Dziecko najczęściej uczy się, rysuje odrabia lekcje przy biurku, dlatego też lampka powinna stać po lewej stronie, jeżeli twoje dziecko jest praworęczne (jeżeli jest leworęczne to lampkę trzeba postawić po prawej stronie). Dzięki temu nie będzie sobie zasłaniać światła podczas pisania czy nauki. Do oświetlenia biurka najlepiej użyć żarówki o białej barwie światła, sprzyja to skupieniu oraz koncentracji.

LAMPY BIURKOWE

-lampa biurkowa kajtek k mt -200

-faro lampka stołowa

-points lampka stołowa

Lampka biurkowa Mica k-bl1207

 

Podczas oświetlenia pokoju nastolatka musimy się zastanowić, jakie oświetlenie zaspokoi jego potrzeby. Zastanów się, ile studiuje, ile ogląda telewizji, ile czasu spędza przy komputerze, a także inne zajęcia, które lubi robić we własnej przestrzeni. Dodaj warstwy opraw oświetleniowych, które mogą dostosować do swoich potrzeb, takie jak wpuszczone oświetlenie, przyciągający wzrok żyrandol i lampy podłogowe.

 

ŻYRANDOLE

-żyrandol czarne marzenie

-żyrandol werona 6pł

 

LAMPY PODŁOGOWE

-lampa podłogowa wire black

-lampa podłogowa trójóg zippo black

-lampa podłogowa relax gray

-lampa podłogowa fano

 

OPRAWY OŚWIETLENIOWE

-oprawa natynkowa spot adria k-4821

-oprawa sufitowa adel

Zastanów się także nad kinkietami po obu stornach łóżka, które świetnie mogą zastąpić lamki nocne.

KINKIETY

-kinkiet lagos black

kinkiet maja gu 10 led white