Oświetlenie w łazience jest podstawą dokładnej pielęgnacji, którą wykonujemy codziennie. Dobrze dobrane światło w łazience, gwarantuje perfekcyjne oczyszczenie twarzy czy wykonanie makijażu. W nowoczesnej łazience panuje wszechobecny minimalizm. Jeśli więc zastanawiasz się, jaką lampę wybrać do nowoczesnej łazienki, oto kilka wskazówek...

Lampy sufitowe czy plafony?

Lampy sufitowe doskonale sprawdzą się jako oświetlenie główne. Pamiętaj jednak, że są one przeznaczone do wysokich pomieszczeniach. W nowoczesnej łazience dużą popularnością cieszą się lampy sufitowe w kolorach: białym, szarym, a nawet czarnym. 

Jeśli Twoja łazienka jest niska, wybierz plafony. Ważne jest, aby świeciły one dużą ilością światła. Plafon na kilka żarówek sprawdzi się doskonale, gdyż dokładnie oświetli całe wnętrze. Zwróć też uwagę na kolor światła. Do łazienki najczęściej poleca się żarówki o naturalnej lub zimnej barwie. Dobrze dobrany plafon wyposażony jest w czujnik ruchu, który pozwala na komfortowe korzystanie z łazienki. 

Lampy sufitowe i plafony do nowoczesnej łazienki:

Kinkiety łazienkowe

...stanowią oświetlenie dodatkowe w łazience. Są nieodzownym elementem wyposażenia każdej łazienki. Zazwyczaj montowane są po obu stronach lustra lub bezpośrednio nad lustrem lub umywalką. Nowoczesne kinkiety łazienkowe wyróżniają się na tle innych ze względu na niezwykły design oraz wbudowany moduł LED. 

Nowoczesne kinkiety łazienkowe: