Oświetlenie łazienki to bardzo ważny element jej aranżacji. Należy więc dokładnie przemyśleć rozmieszczenie poszczególnych lamp w jej wnętrzu. Zastanawiasz się, jakie lampy wybrać do nowoczesnej łazienki? Oto kilka naszych praktycznych wskazówek...

Wśród lamp do łazienki wyróżniamy: lampy sufitowe (plafony), kinkiety oraz oczka halogenowe (punktowe). Należy pamiętać, aby oświetlenie w łazience było rozmieszczone równomiernie. Dzięki temu światło będzie dobrze oświetlało całe wnętrze, a Ty będziesz mógł/mogła bez problemu przeglądać się w lusterku, wykonując codzienną toaletę czy makijaż. 

Lampy sufitowe (plafony)

To najczęściej wybierane oświetlenie do łazienki. Niektóre z nich wyposażone są w czujnik ruchu, inne natomiast mają możliwość zmiany natężenia i barwy światła. Plafony do łazienek są wykonane ze szkła lub innego bezpiecznego materiału. Są ulokowane w centralnej części łazienki, oświetlając całe jej wnętrze. 

Oczka halogenowe (punktowe) 

To małe lampki, wpuszczane w sufit. Są umieszczane na całej powierzchni sufitu, dokładnie oświetlając powierzchnię łazienki. Doskonale sprawdzą się w nowoczesnych łazienkach. 

Sprawdź nasze propozycje lamp do łazienki i zainspiruj się!

Wszystkie nasze produkty dostosowane są do warunków, panujących w łazience, a więc są odporne na wilgoć i posiadają odpowiedni stopień szczelności. 

Lampy do łazienki: